Cykl wydarzeń 2021

Solidarni w rozwoju – prolog

15 czerwca 2021


Wydarzenie Solidarni w rozwoju – prolog było zaproszeniem do zapoznania się nie tylko z założeniem projektu, ale też kluczowymi wątkami, na których skupiał się on w 2021 roku. Poruszono tematy takie jak solidarne przywództwo, przyszłość demokracji, gospodarcze podstawy solidarnego rozwoju czy solidarność społeczna a rozwój.

 

Forum Przedsiębiorstw

15 września 2021


Forum Przedsiębiorstw to doroczna konferencja skierowana głównie do pomorskich firm, mająca przybliżyć im zarówno bieżące tematy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej jak i zmotywować i zainspirować do pozytywnej zmiany.

Jeden z bloków tematycznych szesnastej edycji został poświęcony idei Solidarni w rozwoju.

Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne

16 października 2021


Regionalne spotkanie w Tczewie było okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe poznały własne doświadczenia, podzieliły się nimi oraz wspólnie zastanowiły się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie. Tym samym – jak uczynić go bardziej solidarnym.

 

Kongres Solidarni w rozwoju: Gdańsk – Polska – Europa – Świat

18 października 2021


Celem kongresu było podjęcie refleksji nad współczesnymi wyzwaniami rozwojowymi, uwzględniającymi uwarunkowania ekonomiczne, społeczne, polityczne i etyczne. Z tego względu kluczowe było stworzenie okazji do spotkania osób, reprezentujących różne środowiska: akademickie, samorządowe, edukacyjne, kulturalne, biznesowe i in. Ludzi, którzy działają w niewielkich społecznościach lokalnych, ale też tych, którzy analizują procesy w skali globalnej.